![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgmelXvULaY5gqE9IUYwSSqhgQwO-t9S2QGqH5MiOFhOywriUsVuKdoRNwC_6eXt2ikpDNK58Tu1MCe4b_dI2jJxu1Dq53B_p-23D4rkFDNMUn0Pt7qOs_RcWZBlJ6WYjfST3JIU62bY417/s1600/Demian_Mnohohrishny.png)
Внутрішня політика
Д. Многогрішний намагався проводити політику, спрямовану на захист державних інтересів України:
домігся, щоб Київ з округою, незважаючи на умови Андрусівського перемир’я, залишалися у складі Лівобережжя.
спирався на полки компанійців і прагнув зміцнити гетьманську владу, поступово ослаблюючи політичну роль козацької старшини.
вів таємні переговори з П. Дорошенком про можливість переходу Лівобережної України під протекторат Туреччини.
Така політика викликала незадоволення як частини старшинської верхівки, так і московського уряду. У ніч 12—13 березня 1672-ого року у Батурині козацька старшина (П. Забіла, І. Самойлович, К. Мокієвич, Д. Райча, П. Рославець і П. Уманець) за підтримки начальника московської залоги заарештувала Д. Многогрішного й видала його представникам царського уряду. Гетьмана привезли до Москви, де в середині квітня 1672 року над ним розпочався суд. Його звинуватили в державній зраді, піддали тортурам, а потім — засудили до страти, яку згодом замінили на довічне заслання. Разом з родиною гетьмана вивезли до Сибіру й ув’язнили в Іркутській тюрмі. 1688 року Д. Многогрішного звільнили з тюрми. У 1696 році колишній гетьман постригся в ченці. Помер він в Іркутську після 1701 року.
Комментариев нет:
Отправить комментарий